O vargeli, The Millionaire Fastlane. Labai paradoksalu rekomenduoti knygą tokia nuvalkiota tema (kokių tik tragiškų finansinio raštingumo knygų nesu skaitęs), tokiu viršeliu, TOKIU PAVADINIMU GALOP (uff), bet.. atmetus visą tai, ji labai labai gera ir ją paskaityt, kad ir praleidžiant cheezy skyrius, visiems kam tėvai ar artimieji / visuomenė / mokykla ir universitetai ir t.t. pardavė finansinės ir gyvenimo “sėkmės” ir saugumo trajektoriją – mokykis gerai, pradėk karjerą, dirbk, kilk karjeros laiptais, taupyk ir būsi turtingas/sėkmingas – a must.
Nors nuo šios trajektorijos aš pats nutolęs (švenčiu dešimtus metus kai verčiuosi pats tiesiog dirbdamas su klientais, kurdamas įmones ar projektus (jau galite įsigyti augalų botanistas.lt!)), dažniau, deja, renkuosi būti vartotoju, o ne kūrėju (projektų ir verslų). Paprasta ir ne netikėta įžvalga šioje knygoje yra tai, kad vartotojai niekad nepasieks tikros finansinės laisvės, nes darbuose ir veikloje nešis per mažai atsakomybės ir atskaitomybės, o populiarus modelis lėtai taupyti per ilgą laiko tarpą, matematiškai nėra labai jau toks garantuotas.
Knygoje gana brutaliai išrutuliojama kokios pagrindinės problemos su turto kūrimu kyla gyvenant vien šia diena ar, priešingai, gyvenant tik vardan ateities (taupant agresyviai), bei koks mindset pokytis gali padėti užsitikrinti tai ko galų gale visi ir norim – laisvės.
Beje, kas turbūt smagiausia su finansinėmis knygomis ir apie ką autorius kalba – tai dauguma išties ekspertų parašytų knygų apie tai kaip jie susikūrė turtus pateikia modelius ar teorijas, kurių patys autoriai netaiko, t.y. galima pritaikyti juokelį, kad uždirbti milijoną lengviau parašant knygą apie milijono uždirbimą. Autorius būtent ir pateikia tą faktą, kad knygų rašymas (ar bet kokio turinio kūrimas), pakliūna į finansinį “greitkelį”, kol tuo tarpu dažnai knygose rekomenduojami metodai veik atitinka neefektyvius būdus. Pats paskaitęs gana kritiškai žvelgiu į apie finansinį raštingumą kalbančius youtuber’ius ar šiaip influencerius, nes dažniausiai jie stumia taupymo ir grind (hustle) įdėją, kol patys turtus sukaupia (didžiąją dalimi) iš filmukų, ne savo pagrindinės veiklos.