Daktaras

Mano veikėjo istorija Petro žaidimui.

///

Rytas. 6:00. Ta kasdienė rutina jam pabodo, įkyrėjo iki gyvo kaulo (na, bent čia bėdos nėra, profesiniai ypatumai). “Po velniais..! – kaskart rikteli nuskambėjus žadintuvui. – Kodėl sumeistravau šį pragaro įnagį..” Persiverčia ant vieno šono, ant kito. Kažkur seniai skaitė, kad meditacija gali padėti sukontroliuoti belakstančias mintis, tad akimirką nurimsta, ima lėtai kvėpuoti, dar lėčiau skaičiuoti nuo vieno iki dešimt.. Vienas.. Du.. Trys.. .. .. Septyni.. Aštuoni..

Dunkst dunkst dunkst į duris. “Daktare, kelkitės! – pasigirsta pažįstamas balsas, seselės Àngelės. – Atgabeno dar vieną, panašu, iš Dūmuvos bastūnų grupės. Jis negali sustoti kosėti. Taip pat tam svetimšaliui pernakt pablogėjo..”

… Devyni ane.

Pramerkia akis ir kaip įprasta tenka skubomis rengtis. Kiek jis pamena visad prabusdavo vienas – nė viena mergina taip ir nesugebėjo priprasti prie jo gyvenimo ritmo. Tik kaip per rūką prisimena savo tėvus. Kai klausdavo savo globotojo, ramybės jam klajojant po amžinuosius Rūkus, Dūmuvos garsiausio chirurgo Hipokrato, tas atsakydavo, kad jo tėvai žuvo konflikto su Miglavija metu, o jį, tuomet kelių metų, saugiai paslėpė spintoje.

Kol kas atrodo, kad jis pagyvens ilgėliau (senokai bebuvo kilę rimtų karinių konfliktų), nors net baisu pagalvoti, duok Rūke, kaip rytai atrodys pasiekus senyvą amžių. Dabar, kol smarvės netrūksta, juk tik į ketvirtą dešimtį įlipo, rankos nedreba nei marškinius segantis, nei skalpeliu mosikuojant. Prabėgomis žvilgteli į veidrodį. Sulysęs. Kažką reikia daryti. Kartais pasvajoja, kad galėtų mesti šį streso kupiną darbą, gaminti skanų maistą, valgyti ir valgyti, bet nė velnio. Veikiau jį pavers vergu ir per prievartą įstums pro operacinės duris nei leis kur nors prapulti.

O stresas sveikatai atsiliepia. Palaikyti kokią nors fizinę jėgą (STR 0) ar ištvermę (CON 1) be galo sunku – nuolatinis miego trūkumas, mažai laisvo laiko. Net operacinėje sukinėtis kartais būna sunku (DEX 1). Turbūt visų blogiausia, kad plaukai ėmė žilti – jam baisu, kad net gerų sąmojų (CHA 2 ir INT 3 + 1) greit nebeužteks karts nuo karto užsukant išgėryklon. Na, bent jo mėlynos akys visdar gana kerinčios.. Apsidairo (PER 2). “Kur po velniais jį numečiau.. A. Štai kur tu, mielasis.” Griebia revolveriui už rankenos, įsikiša į dėtuvę ir išbėga link klinikos.

“Kas pasirodė pagaliau! – pasisveikino, tiesdamas kavos puodelį, asistentas Anestezas. – Àngelė pristatė situaciją?” Tą akimirką abiejų žvilgsniai pakrypo link jos, dezinfekuojančios įrangą. “Įdomu, kas būtų jei ji galėtų normaliai išsimiegoti. Sakoma lyg grožio miegas toks yra. – pamąstė jis galvoje. – Nors ką ten, nereikia. Ji net daugybė dienų kaip mes neišsimiegojus tokia pat nuostabiai graži.” Akimirką atsargiai jai nusišypso, ji taip pat atsargiai šypteli atgal. Anestezis nusikosėja. “Prie reikalo, gerbiamieji!”. Patalpoje guli du vyrukai, vienas su Dūmuvos simbolika, kitas apsirengęs neįprastais drabužiais. Kaip miestely atsirado pastarasis niekas tiksliai nežino, o ir paklausti kol kas nepavyko – anas jau kelintą dieną karščiuoja ir panašu, kad situacija tik blogėja.

“Bastūno šeimos nariai paliko dūmų ir mėnuliukės, padėjau pas Jus ant stalo.” Taip, jis mato “pakišą”. Per savo daugiametę karjerą dūmų nemaža pavyko prisirinkti (tikrai ne kaip uždarbį iš miesto..), belieka rasti kur juos panaudoti. Patyrusiu, ne pagal amžių, žvilgsniu apžiūri abu ligonius. Bastūnas atrodo prastai, bet gyvybei didelės grėsmės nėra. To negalėtų pasakyti apie kitatautį. “Paruoškit operacinę svetimšaliui, nebegalime laukti. Situacija su vaistais nepasitaisė, reiks operuoti.” Anestezas atsisuka. “Bet bet jis kitatautis, negi švaistysim laiką jam?!” Jis žino, kad už principus ankščiau ar vėliau (greičiausiai ankščiau) atsirūgs, bet visa gyvybė yra vienodai vertinga. “Gana kalbų, ar viskas paruošta?” Darkart apžvelgė ar viskas, ko prireiks operacijai po ranka, lėtai įkvėpė ir atvėrė svetimšalio žaizdą skalpeliu.

Įgūdžiai: gydytojas +2, pistoletai +2, krapštalas +2, įtikinėtojas +2, psichologas +2

Talentai: Chirurgas (1), Alchemikas (1)

HP: 15 + 2 = 17

Gynyba (DEF): 10 + 1 = 11

1 patirties taškas užsilikęs.

Subscribe to my email:

Great deal on improving your life

My other projects