Kaip pradėti žaisti Dungeons & Dragons?

Aš vis pasvarstau ar turėjau kokių nors regrets savo gyvenime. Atmetus klajones, motyvacijos paieškas ir įdomius santykius, dėl ko aš tikrai gailiuosi – kad nepradėjau žaisti Dungeons & Dragons (D&D) ankščiau. Turėjau mokykloje nerd’ų draugų, su kuriais keliskart per savaitę rinkdavomės pažaisti stalo žaidimų ar pasikauti Magic The Gathering (MtG) kortomis, bet Dungeons & Dragons, nors apie tokį buvau girdėjęs (bei žaidęs žaidimus pagal sistemos senesnes versijas), pradėti žaisti atrodė.. pernelyg brangu.

Kai buvau kleckas, kokių 12 metų, su mama ir broliu skridom į Vokietiją, lankyti pusseserės. Bevaikštant pasigrobiau laisvą akimirką ir iš tolo vėpsojęs į hobbyshopą atsiskyriau nuo mamos ir nubėgau ten pasidairyti. Lietuvoje tuo metu hobbyshoppų net nebuvo, ką jau kalbėti apie stalo žaidimų klubus ir parduotuves, tad žaidimais prekiaudavo tik Maximose arba bendrose žaislų parduotuvėse.

Tai užbėgu į tą parduotuvę, mane pasitinka vokietis pardavėjas, toks stereotipinis nerdas. Kažką vokiškai greitai, aš sulemenu su savo ribotoms kalbos žiniom kad vokiškai nekalbu, o jis “English then.” Vaikštau po lentynas ir seilėjuosi, kiek įdomių žaidimų, kiek daug D&D knygų, kauliukų, figūrėlių, tųpat MtG kortų. Ir tada neturėjau žalio supratimo ką pirkti.

Kažkaip susišvietė, kadangi buvau Warcraft žaidimo fanas, kad prigriebsiu D&D taisyklių adaptaciją Warcraft’o visatai. Suplojau 40 eur (tuomet, mažam dideli pinigai buvo), dar pasiėmiau kauliukų rinkinuką (tebeturiu juos).

Knygos praktiškai ir neatsiverčiau.

Pažiūrėjus iš šono dabar, po penkių metų reguliaraus žaidimo, D&D turi pernelyg daug išleistų knygų, o kurių būtent reikia, nepatyrusiam žaidėjui bus neaišku. Tąpat suprato ir leidėjai – tad jie pradėjo kurti mažus rinkinukus – pirmasis tai 5 žaidimo versijos (naujausios) starter set’as bei 2019 rudenį išleistas Essentials Kit.

Jeigu būčiau mokyklos laikais gavęs tokį rinkinuką.. Kiek paprasčiau ir priimtiniau skamba 23 eur, juolab rinkinyje yra daugiau nei reikia norint pradėti žaisti – išaiškinamas tiek veikėjų kūrimo procesas, lygio kėlimas, yra kauliukai, vedėjo uždanga, naujiems žaidėjams pritaikytas nuotykis ir daug kitų smulkmenų.

Net tas pats Starter set’as, nors ir senesnis, buvo high value ir puikus pirkinys visiems naujokams (pats D&D “karjerą” pradėjau nuo to “The Lost Mines of Phandelver” nuotykio žaidimo ir vėliau vedimo).

Tad jei norit išbandyti D&D ir neaišku nuo ko pradėti – griebkit rinkinuką ir žaiskit – tikrai nepasigailėsit.

Subscribe to my email:

Great deal on improving your life

My other projects